Jeżeli chodzi o sektor flotowy w Polsce, to sytuacja przedstawia się bardzo podobnie zarówno w przypadku aut osobowych, jak i dostawczych czy ciężarowych. Najpopularniejszą formą pozyskiwania aut ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony jest leasing. Na kolejnym miejscu znajduje się wynajem długoterminowy, z którego jednak nawet mimo chęci skorzystać może tylko część przedsiębiorców.
Znaczna część przedsiębiorców auta dostawcze dla firmy pozyskuje na drodze leasingu – szacuje się nawet, że z tej możliwości korzysta nawet do 70% przedsiębiorstw. Jest to niezwykle korzystna forma finansowania, nic więc dziwnego w tym, że cieszy się taką popularnością wśród mniejszych bądź większych działalności gospodarczych, w których niezbędne jest użytkowanie dostawczego pojazdu. Największym jego atutem bez wątpienia jest to, że przy zakupie kosztownych pojazdów przedsiębiorca nie jest zmuszony do zaangażowania znacznej ilości środków własnych.
Pojazdy dostawcze przedsiębiorcy bardzo często finansują także z kredytów bankowych (w tym przypadku jednak niezbędne jest dysponowanie pewną sumą pieniędzy, która zostanie przeznaczona na wkład własny). Korzystając z ciekawego i praktycznego kalkulatora umieszczonego na stronie internetowej https://kalkulator.vwbank.pl/seat można szybko oszacować opłacalność kredytu, z uwzględnieniem wysokości i ilości rat oraz sumy przeznaczonej na wkład własny.