5 elementów, które zapewnią udaną konferencję

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Konferencje stanowią obecnie niezwykle istotny punkt nie tylko działalności naukowej, ale też biznesowej. Spotkania tego typu pozwalają na dzielenie się doświadczeniami z zakresu danej branży czy tematyki. Aby były udane, trzeba jednak postarać się nie tylko o wartościowych gości, ale również sprawnie zorganizować całe wydarzenie. O co należy zadbać. by taka konferencja przebiegła zgodnie z planem? 

Lokalizacja

Niezwykle istotne jest to, w jakim miejscu odbywać się będzie wydarzenie, gdyż uczestnicy muszą mieć możliwość swobodnego dotarcia. Z tego względu zwykle konferencje organizowane są w większych miastach, gdzie znajdziemy też większą bazę odpowiednich placówek. Decydując się na sale konferencyjne Poznań wynajem takich miejsc w tym mieście jest o wiele łatwiej dostępny niż w mniejszych miejscowościach. Nikt nie będzie miał też problemu z dojechaniem do takiego miasta, zarówno samochodem, jak i publicznymi środkami transportu.

Czas trwania 

Jedną z podstawowych kwestii jest czas trwania konferencji. Musi być on dostosowany do obranej tematyki, gdyż na niektóre hasła wystarczy kilka godzin, a o innych można dyskutować kilka dni. Trzeba zadbać zatem o to, by na nic nie zabrakło czasu, gdyż żaden z prelegentów nie będzie zadowolony, gdy będzie się go pospieszać. Powinno się też zaplanować parę godzin na swobodną dyskusję i możliwości zadawania pytań przez zgromadzonych. 

Zakwaterowanie i catering

Te dwa punkty z powodzeniem można ze sobą połączyć, wybierając ośrodek, który dysponuje swoją salą konferencyjną i przyjmuje także gości na nocowanie. Jeśli konferencja ma potrwać kilka dni to trzeba zapewnić uczestnikom wygodne pokoje, w których odpoczną po długich dysputach. Takie są dostępne np. na https://www.donprestige.com/pokoje/superior/.

Należy też zadbać o catering, by w trakcie przerw między poszczególnymi blokami dyskusji każdy mógł zaspokoić głód. Przy kilkudniowych wydarzeniach trzeba również zaoferować choćby niepełne wyżywienie, a więc śniadanie i kolację. 

Odpowiedni prelegenci

Nieraz zdarza się tak, że z pozoru ciekawa tematyka nie przekłada się wcale na dobrą konferencję. Wbrew pozorom nawet najbardziej interesujące kwestie mogą być omówione w bardzo monotonny sposób, więc organizatorzy muszą być przekonani o tym, iż sięgnęli po właściwych prelegentów. Powinny to być osoby nie tylko przygotowane merytorycznie, ale też dobrzy mówcy, którzy zaangażują zgromadzonych obserwatorów. Dobrze byłoby również, gdyby były to duże autorytety w danej dziedzinie, gdyż wzbudzi to także zainteresowanie mediów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*