Akcesoria niezbędne w każdej łazience, czyli o czym nie można zapomnieć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne łazienki poza funkcją higieniczną pełnią również nie mniej istotną rolę swego rodzaju „małego domowego SPA”, w którym można się zrelaksować po całym dniu pracy. Aby łazienka mogła jak najlepiej zasłużyć na to miano, kluczowe jest odpowiednie dobranie akcesoriów łazienkowych.

Akcesoria łazienkowe szyte na miarę

Wśród akcesoriów łazienkowych jakie bezwzględnie powinny znaleźć się w łazience, aby ta była w pełni funkcjonalna, a jednocześnie przytulna, powinny znaleźć się przede wszystkim:

 • wieszaki na ubrania oraz ręczniki,
 • uchwyt i stojak na papier toaletowy,
 • szczotka do WC,
 • pojemnik na pastę i szczoteczki do zębów,
 • półki na kosmetyki,
 • kosz na śmieci,
 • mydelniczka lub dozownik na mydło w płynie.

  Jak dobrać odpowiednie akcesoria łazienkowe

  Wybierając akcesoria łazienkowe należy kierować się zasadą przeciwieństw, zgodnie z którą do ciemnych łazienek dobiera się jasne dodatki, natomiast do tych urządzonych w jasnych kolorach, akcesoria o ciemniejszych barwach. Ponadto jeśli łazienka jest mała (np. w bloku czy kawalerce) warto rozważyć zakup dodatków wykonanych z materiałów przezroczystych lub półprzezroczystych (szklane i plastikowe) np. akcesoria do łazienki Bisk, dostępne na stronie internetowej https://adare.pl/. Dzięki temu pomieszczenie optycznie wydawać się będzie bardziej przestronne i jasne.

  Najbardziej praktyczne są dodatki wykonane z hartowanego szkła i chromowanej stali. Warto zwrócić uwagę na ten drugi element, także po to, aby wkrótce po zakupie akcesoriów ich powierzchnia nie zaczęła się łuszczyć przez korozyjne właściwości wilgoci obecnej w łazience.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*