Co zrobić z gruzem podczas budowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie obejmujące liczne prace o charakterze konstrukcyjnym. Mowa tutaj m.in. o wznoszeniu ścian oraz tworzeniu fundamentów. Efektem ubocznym jest w tym przypadku duża ilość gruzu, której należy się koniecznie pozbyć, usuwając regularnie z placu budowy. Polecanym rozwiązaniem jest w szczególności skorzystanie z pomocy podmiotu zewnętrznego. Jeśli interesuje nas szybki odbiór gruzu Warszawa to miasto, gdzie funkcjonuje kilka firm specjalizujących się w tym zakresie.

Samodzielne wywożenie odpadów nie ma większego sensu

Problem z usuwaniem gruzu pojawia się zwłaszcza w sytuacji, gdy plac budowy jest stosunkowo niewielki i wszelkie zalegające na nim odpady utrudniają wykonywanie poszczególnych czynności czy niepotrzebnie zajmują cenne miejsce maszynom. Niektóre osoby decydują się wówczas na gromadzenie gruzu w specjalnie do tego przystosowanych kontenerach, które następnie samodzielnie zawożą do konkretnego punktu wyznaczonego przez daną gminę.

Znacznie bardziej komfortową opcją jest jednak nawiązanie kontaktu ze specjalistyczną firmą zajmującą się odbiorem różnych odpadów i podpisanie z nią umowy. Zazwyczaj takie podmioty oferują nie tylko sam wywóz gruzu (za pomocą pojazdów z dedykowanymi naczepami), ale również jego utylizację zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W ten sposób nie narażamy się na żadne nieprzyjemności w postaci choćby mandatu, a dodatkowo nie mamy żadnego problemu z płynnością prac budowlanych i porządkiem na placu. Na koniec warto podkreślić, że wyrzucanie gruzu do zwykłego śmietnika jest działaniem nielegalnym i surowo karanym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*