Czy budowa tarasu drewnianego musi łączyć się z wysokimi kosztami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszt budowy pięknego tarasu drewnianego zwykle spędza sen z powiek tym, którzy zamierzają go postawić od zera i nigdy dotąd nie przyglądali się możliwościom, jakie aktualnie są na rynku. Na szczęście różnorodność ofert proponowanych przez producentów i wykonawców oraz coraz lepsze technologie wyraźnie wpływają na zmniejszenie ceny za budowę tarasu.

Taras drewniany – jakie są możliwości?

Klasyczny taras drewniany budowany z wysokiej jakości desek, na specjalnych podmurówkach i z dbałością o każdy detal jego wykończenia, jeszcze kilka lat temu rzeczywiście przyprawiał cenowo o zawrót głowy. Te czasy są już jednak za nami – dzisiaj nie tylko wzrosła ilość możliwości, ale i pojawiły się na rynku materiały specjalnie zmodyfikowane termicznie, które są o wiele trwalsze niż tradycyjne drewno i nie niszczą się tak szybko. Nie stwarzają przy tym potrzeby kosztownej renowacji.
Tzw. thermo drewno to jeden z materiałów, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jego piękny i naturalny wygląd oraz wysoka odporność na deszcze i niekorzystne warunki atmosferyczne, sprawia, że jest on coraz częściej wybierany do budowy tarasu.

Jeśli chcemy wiedzieć, ile kosztuje taras drewniany cena jego budowy może się różnić w zależności od tego, jaki materiał oraz styl wybierzemy. Drewno modyfikowane termicznie posiada wytrzymałość mechaniczną potwierdzoną specjalnymi certyfikatami i może bez żadnej renowacji czy napraw służyć przez nawet 20-25 lat. Do jego produkcji używa się specjalnie obrobionej mechanicznie sosny skandynawskiej lub amerykańskiego jesionu, czyli drzew o doskonałych walorach wizualnych i wytrzymałościowych. Kupione raz nie wymagają dodatkowych wydatków w czasie ich eksploatacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*