Czy na sterowanie sprzętem wodnym i motorowodnym trzeba mieć kwalifikacje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób ma błędne mniemanie o poruszaniu się sprzętem wodnym na akwenach śródlądowych. Wydaje im się, że wystarczy wsiąść do danego pojazdu wodnego, a umiejętności w jego prowadzeniu przyjdą błyskawicznie. Nic bardziej mylnego – nawet prowadzenie kajaka czy zwykłej łódki wędkarskiej wymaga pewnej elementarnej wiedzy jak trzymać wiosła, czy jak ustawiać się względem fali, a co dopiero prowadzenie żaglówki lub motorówki.

Chcesz żeglować, naucz się jak

Planując wakacje na żaglówce lub chcąc korzystać podczas urlopu z uroków pływania motorówką trzeba zadbać o zdobycie  stosownej wiedzy, robiąc zawczasu kurs na patent sternika motorowodnego Mazury to idealne na to miejsce. Zdobycie patentu możliwe jest od 14. roku życia, należy tylko przedstawić zgodę rodziców. Nauka jest krótka, ale intensywna. Trzeba zapoznać się zarówno z teorią, jak i z praktyką podczas zajęć na wodzie, a całość zwieńcza egzamin, po zdaniu którego otrzymuje się patent sternika jachtowego bądź motorowodnego.

Szkolenia organizowane są najczęściej w weekendy jednakże w niektórych szkołach żeglarskich  można dostosować terminy kursu do indywidualnych potrzeb. Przykład takiej oferty można znaleźć na https://saily.pl/kurs-zeglarz-jachtowy/. Zdobycie wodnych kwalifikacji warto zaplanować już na wiosnę, wtedy właśnie ruszają pierwsze szkółki żeglarskie i motorowodne, a robiąc kurs przed sezonem będzie można w pełni korzystać z frajdy jaką dają sporty wodne w pełni sezonu letniego. Uzyskanie uprawnień do prowadzenia jednostki pływającej daje zupełnie nowe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*