Jak wyglądają etapy pracy przy budowie dachu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dachy należą do najbardziej wymagających i najważniejszych elementów każdej konstrukcji. Odpowiednio zbudowany dach spełnia swoje zadania przez wiele lat. W czasie jego budowy warto skorzystać z usług sprawdzonych firm takich jak https://poznanskidekarz.pl aby w przyszłości nie borykać się z niepotrzebnymi problemami i usterkami. Dobrze też jest wiedzieć przynajmniej ogólnie z jakich etapów składa się taka budowa, aby na bieżąco być w stanie ocenić postęp prac.

Więźba dachowa, pokrycie jej oraz łacenie

Pierwszym etapem jest zwykle wybranie rodzajów więźby oraz jej wykonanie. Tę dobiera się ze względu na wymiary budynku oraz dodatkowe czynniki klimatyczne. Po położeniu więźby dachowej następuje proces tak zwanego foliowania czyli nałożenia na dach odpowiedniej membrany. Łacenie jest procesem mającym wpływ na wentylację dachu. Polega na zamontowaniu długich listew w kierunku prostopadłym do zamontowanych krokwi.

Montaż dodatkowych elementów, ułożenie pokrycia oraz ocieplenie dachu

Kolejnym etapem jest dołożenie wszelkich elementów dodatkowych takich jak rynny, okna czy pasy nadrynnowe. Przedostatnim etapem jest zwykle nałożenia pokrycia dachowego czyli wierzchniej warstwy dachu. Technologii jest kilka najczęściej wybierane są jednak blachodachówki, dachówki ceramiczne lub stalowe. Zwieńczeniem prac budowlanych jest ocieplenie dachu. Prace te polegają na dodaniu warstw izolacji międzykrokwiowej i podkrokwiowej. W przypadku części budowli etap ten, z różnych względów może być pominięty jednak warto pamiętać iż odpowiednie ocieplenie ma niebagatelny wpływ na koszty ogrzania takiego budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*