Dlaczego warto mieć ochraniacz na materac?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni materac jest kluczem do dobrego wysypiania się. Jak jednak utrzymać go w dobrym stanie na dłużej? Przyjrzyjmy się zaletom ochraniacza na materac.

Największe zalety

Przede wszystkim zdecydowana większość ochraniaczy na materace jest wodoodporna. Przy ich użyciu rozlany płyn nie wniknie do wnętrza materaca, lecz zatrzyma się na jego powierzchni. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ to właśnie wilgoć jest czynnikiem najszybciej i najbardziej niszczącym wszystkie rodzaje materaców. Jednakże trzeba dokładnie sprawdzać czy dany model jest odporny na wilgoć. Co więcej, ochraniacze zakłada się za pomocą specjalnych gumeczek. Dzięki temu w bardzo łatwy i szybki sposób można je włożyć i ściągnąć. Ponadto, gumeczki zapewniają odpowiednie przyleganie do materaca, upewniając nas, że nie będzie on się przesuwał w trakcie snu. Pokrowce na materace dobrej jakości posiadają także dolną część wykonaną ze specjalnego rodzaju włókna. Nie blokuje ona powietrza, dzięki czemu ochraniacz jest przewiewny. Zapewnia nam to zdecydowanie większy komfort snu oraz pozwala uniknąć nadmiernego pocenia się w nocy. W związku z tym, że jedną z podstawowych funkcji ochraniacza na materac jest zachowanie higieny, produkt ten bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ochraniacze można po prostu wyprać w pralce.

Idealny dla dziecka

Jeśli jesteśmy rodzicami niemowlaka lub dziecka, które ma problemy z moczeniem się w nocy, ochraniacz na materac jest rzeczą konieczną. Nie tylko zapewni on higienę bobasowi, ale także ochroni materac przed namakaniem. Takie ciągłe wystawianie materaca na wilgoć wpływa bardzo negatywnie na każdy rodzaj wypełnienia i sprawia, że będzie on zaraz do wyrzucenia. Warto także zaopatrzyć się w drugi egzemplarz do łóżka rodziców. Maluchy często chcą spać z rodzicami, więc jeśli dziecko nosi jeszcze pieluchy, jest to zakup obowiązkowy.

Dla osób chorych

Analogicznie jak w przypadku dziecka, osoba spędzająca całe dnie w łóżku bardzo łatwo może go poplamić. Czy to jedzeniem lub piciem, czy właśnie przez problemy z nietrzymaniem moczu. Aby zachować higienę i wygodę dla osoby zmuszonej spędzać cały czas w łóżku, należy zaopatrzyć się najlepiej w kilka ochraniaczy, tak żeby zawsze mieć kolejny na zmianę pod ręką.
Sprawdź przykładową ofertę: “ochraniacz na materac 200×220”.

Dla miłośników zwierzaków

Każdy właściciel psa lub kota wie, że zwierzęta bardzo lubią przebywać w naszym łóżku. Oczywiście poranna kawa w łóżku z psem u boku jest przyjemna, jednakże sprawia niemałe problemy z utrzymaniem czystości. Ponadto, kiedy nie ma nas w domu, nasi pupile mogą spędzać w sypialni więcej czasu niż nam się to wydaje. Zastosowanie ochraniacza na materac pozwoli nam na utrzymanie higieny oraz zabezpieczy materac przed drobnymi uszkodzeniami.

Nietypowe zastosowania

Oprócz głównych zadań, czyli ochrony materaca przed wilgocią oraz utrzymaniem czystości, ochraniacze mogą także pełnić funkcję prześcieradeł. Takie produkty 2w1 pomagają zaoszczędzić nam zarówno pieniądze, jak i czas na ich pranie oraz przygotowywanie łóżka do użytku. Ponadto, ochraniacz pozwoli nam na odnowienie starego, lekko zużytego materaca. Dzięki jego zastosowaniu wyraźnie poprawi się komfort snu oraz zwiększy żywotność materaca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*