Jak dobrze ogrzewać dom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach koszty ogrzewania z roku na rok wzrastają, więc wiele osób stara się znaleźć rozwiązanie pozwalające na ich skuteczne zniwelowanie. Aby osiągnąć ten cel, nie wystarczy zamontować nowoczesnej instalacji i kotła, ale trzeba jeszcze wyposażyć cały ten system w elementy, które umożliwią regulowanie ilości ciepła dostarczanego do pomieszczeń. Mowa tutaj m.in. o termostacie Z-Wave, regulatorze pogodowym, a także grzejnikach z głowicą termostatyczną. Wymienione rozwiązania zostaną opisane w dalszej części artykułu. 

Zainwestuj w odpowiednią automatykę

Jeśli ogrzewamy nasz dom z wykorzystaniem nowoczesnego kotła, wówczas powinniśmy zadbać o sterowanie ogrzewaniem bez konieczności wizyt w kotłowni. Pozwalają na to specjalne układy w postaci termostatów pokojowych oraz regulatorów pogodowych. Te pierwsze urządzenia działają w taki sposób, że dostosowują temperaturę wody przepływającej przez instalację do temperatury powietrza wypełniającego dane wnętrze, w którym sprzęt został zamontowany. Z kolei regulatory pogodowe uwzględniają temperaturę odczytywaną przez czujnik znajdujący się na zewnątrz budynku, reagując na jej zmiany i dostosowując do niej temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach.

Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w połączeniu z systemem podłogowym. Oba opisane układy występują często w wersji ze sterowaniem czasowym. Kolejnym skutecznym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie jest zamontowanie głowic termostatycznych przy grzejnikach. Można je zamówić na https://smart4living.pl/.  Ich zadaniem jest regulowanie ciepła we wnętrzach domu w taki sposób, aby utrzymywała się w nich stała, ustalona przez nas temperatura (robi się to za pomocą pokrętła – skala od 1 do 5). Poza tym głowice pozwalają na różnicowanie temperatur w poszczególnych pokojach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*