Czy suchy basen z kulkami jest bezpieczny dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suchy basen z kulkami to ciekawe rozwiązanie, nie tylko na zorganizowane dziecięce zabawy, ale także na codzienne szaleństwa. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy tego rodzaju zabawka jest bezpieczna. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu, aby nasze dzieci były nie tylko szczęśliwe, ale także bezpieczne. 

Basen z kulkami ma wiele zalet, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Rozwija on nie tylko wyobraźnię, ale także umiejętności motoryczne. Na rynku znajduje się jednak bardzo dużo modeli tego typu basenów. Przed zakupem powinniśmy przede wszystkim rozważyć kwestie bezpieczeństwa. Istnieje kilka kryteriów, na które warto zwrócić uwagę, aby basen nie tylko zapewniał dziecku zabawę, ale także chronił je przed upadkiem.

Na co zwracać uwagę przed zakupem basenu z kulkami?

Każdy producent suchych basenów powinien zadbać o ich odpowiednie bezpieczeństwo. Kulki, którymi basen jest wypełniony powinny być szersze niż 7 centymetrów, dzięki temu dziecko nie będzie miało szansy ich połknąć. Powinny także charakteryzować się odpowiednią sprężystością, aby nie zrobiły krzywdy naszym pociechom. Istotnym elementem jest także pianka, która powinna mieścić się w kategorii T25. Będzie wtedy odpowiednio miękka – dziecko będzie mogło bezpiecznie się o nią opierać lub skakać. Będzie to także bezpieczne rozwiązanie podczas wychodzenia z basenu. Pianka powinna uginać się pod ciężarem dziecka i szybko wracać do swojego pierwotnego kształtu. Najlepiej, aby była okryta naturalnym materiałem, na przykład bawełną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*