Czy zasłony pasują do sypialni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekoracja okien jest przeważnie ostatnim znaczącym etapem urządzania wnętrz. Do najczęściej stosowanych elementów ozdobnych należą w tym przypadku przede wszystkim zasłony, firany oraz żaluzje. Tego typu produkty mogą być z powodzeniem montowane w pokojach dziennych, kuchniach, a także w sypialniach. Do tego ostatniego pomieszczenia pasują zwłaszcza zasłony, ponieważ ich użycie pozwala nadać wnętrzu przytulny charakter i wprowadzić do niego spokój.

Doskonały element dekoracyjny i nie tylko

Zasłony to dekoracje okienne wprost idealnie nadające się do sypialni, gdyż pełnią w niej funkcję estetyczną, a także chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, ciepłem i wścibskim wzrokiem sąsiadów lub osób postronnych.

W tej roli najlepiej sprawdzają się zasłony zaciemniające, czyli modele wykonane ze stosunkowo ciężkich i nieprzezroczystych materiałów (np. tafty lub żakardu), charakteryzujące się ciasnym splotem włókien. Są one przeważnie sztywne i nie można ich drapować, ale to akurat żaden problem, ponieważ i tak służą głównie do zasłonięcia okna. Można je zobaczyć na https://magdalena24.pl/zaslony/zaciemniajace.

Jeśli nie zależy nam na zaciemnianiu wnętrza, wówczas lepszym rozwiązaniem będą zwiewne i delikatne zasłonki utrzymane w jasnych barwach. Wybierajmy modele wykonane z tiulu, woalu albo szyfonu – znakomicie się bowiem prezentują, a na dodatek nie przytłaczają pomieszczenia. Można nawet powiedzieć, że wizualnie je powiększają, co będzie miało duże znaczenie dla posiadaczy niewielkich sypialni.

Każda hurtownia firan ma również w swojej ofercie zasłony gładkie i stonowane kolorystycznie (pasujące do wnętrz zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy industrialnym), z efektownymi orientalnymi zdobieniami (do sypialni kolonialnych) oraz z motywami florystycznymi (do klasycznych i romantycznych przestrzeni).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*