Czym jest system POS?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System POS jest ważną częścią prowadzenia każdego biznesu, dużego lub małego. Pozwala zarządzać zapasami i sprzedażą, śledzić pracowników i klientów, a także zapewnić sprawne działanie firmy.

Systemy POS mogą być drogie, ale są warte inwestycji. Mogą one pomóc w rozwoju firmy, zapewniając lepszy sposób zarządzania wszystkim. Można nabyć je przykładowo na stronie https://www.flashcom.pl/systemy-pos/.

W tym artykule przyjrzymy się, czym są systemy POS i jak działają.

Co to jest system punktów sprzedaży?

System POS (Point of Sale) to oprogramowanie, które działa na terminalu komputerowym zainstalowanym w sklepach detalicznych. System POS umożliwia właścicielom sklepów przetwarzanie transakcji i śledzenie poziomu zapasów, informacji o klientach i innych informacji z jednej centralnej lokalizacji w obrębie sklepu lub firmy. System POS może również zawierać oprogramowanie do śledzenia zapasów, które umożliwia użytkownikom dostęp w czasie rzeczywistym do danych na temat poziomu zapasów online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Mobilna wersja POS

Niektóre firmy korzystają również z mobilnych systemów POS (mPOS), czyli aplikacji umożliwiających przyjmowanie płatności za pomocą smartfonów lub tabletów (zamiast korzystania z tradycyjnego terminalu POS). Systemy mPOS są często wykorzystywane przez małe firmy, ponieważ są tańsze niż tradycyjne systemy POS – nie wymagają zakupu sprzętu z góry, ponieważ mogą być używane za pomocą smartfona lub tabletu. Systemy mPOS nie są jednak tak bezpieczne jak tradycyjne systemy POS, które wykorzystują numer PIN, aby zapobiec nieautoryzowanym zakupom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*