Długi – jak je pokonać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Radzenie sobie z długiem to kwestia, z którą wiele osób może się utożsamiać. Jest to problem, który dotyka miliony rodzin, ale jest to również problem, który można przezwyciężyć.

Niezależnie od tego, czy Twój dług jest mały czy duży, może być bardzo trudny do pokonania. Pierwszym krokiem w pokonaniu swoich długów jest zatrzymanie krwawienia. Kiedy już uda się powstrzymać narastanie długów, można zacząć planować, jak je spłacić raz na zawsze.

Jak więc zatrzymać krwawienie? Oto kilka kroków, które możesz podjąć:

Ogranicz wydatki 

Przyjrzyj się swoim miesięcznym wydatkom, a następnie ogranicz wszystko, co nie jest absolutnie niezbędne do przeżycia. Dotyczy to wydatków na żywność i rozrywkę, a także subskrypcji i członkostw, które nie przynoszą zbyt wiele korzyści.

Zmniejsz limit na karcie kredytowej 

Jeśli to możliwe, zmniejsz limit na karcie kredytowej tak, aby nie pozwalał Ci na wydawanie ponad stan więcej niż to konieczne. Należy również rozważyć anulowanie wszelkich innych kart, które nie są w ogóle używane lub które oferują niewielką wartość w stosunku do ceny (np. karty obciążające sklepy).

Najpierw spłać wysoko oprocentowane karty kredytowe 

Następnie przyjrzyj się wszystkim swoim długom i ustal priorytety, które z nich są najwyżej oprocentowane (karty kredytowe). Spłacenie tych długów w pierwszej kolejności pomoże zmniejszyć ogólny dług szybciej, ponieważ ich spłata zajmie mniej czasu. Uwolnione w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na spłatę innych długów lub zaoszczędzić na nagłe wypadki lub przyszłe wydatki.

Jeśli szukasz pomocy specjalistów w tym zakresie, to sprawdź stronę: https://wyzerujdlugi.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*