Dziecięce czapki na jesień i lato

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zależnie od pory roku czapka dziecięca musi posiadać inne właściwości oraz spełniać nieco inne funkcje. Warto dobierać czapki odpowiednie do pory roku, tak aby unikać zbytniego przegrzania oraz wychłodzenia dziecka.

Jaką czapkę najlepiej wybrać na lato?

Czapki dla dzieci na lato muszą być lekkie, a także przewiewne. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia skórze odpowiedni dopływ powietrza i ochronę przed przegrzaniem. Dobrze jest jeśli część czapki uszyta została z dziurkowanej dzianiny, co dodatkowo umożliwia odpowiedni stopień odprowadzenia nadmiaru ciepła i potu.
Czapki dziecięce na lato coraz częściej mają wbudowany filtr UV, co stanowi zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Czapka, która chroni przed słońcem powinna mieć również daszek lub szerokie rondo, które ochronią twarz przed poparzeniem. Część z letnich okryć głowy posiada również opadającą klapkę na uszy i kark, co stanowi dodatkową ochronę.

Jesienne czapki dziecięce – która będzie najlepsza?

Jesień wiąże się ze zmienną, niepewną pogodą. To z kolei wymusza na nas kupienie czapki, która będzie dobrze chronić przed chłodem, wiatrem oraz deszczem. Nie wystarczy już cienka czapka z daszkiem. Potrzebne będzie solidnie wykonane ocieplone nakrycie głowy, które zapewni odpowiedni stopień ciepła. Czapka musi być wykonana z naturalnych materiałów, najlepiej ze 100% bawełny, tak aby głowa się w niej nie pociła. Jesienne czapki dziecięce powinny dobrze zasłonić uszy przed zimnem oraz wiatrem. Oprócz tego muszą być wygodne, tak aby dziecko nie chciało jej zdejmować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*