Folkowe ozdoby w Twoim domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folkowe ozdoby cieszą się w ostatnim czasie coraz większym powodzeniem. Coraz bardziej cenimy sobie autentyczność i wolimy zdecydować się na regionalne rękodzieło i ludowe dekoracje, zamiast na tańsze zamienniki z Chin. Jednak z kolorowymi, pstrokatymi dodatkami łatwo przesadzić i zamienić stonowane wnętrze w przytłaczającą feerię barw. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę, wybierając gadżety w motywy folklorystyczne?

Wzory ludowe w nowoczesnym wnętrzu – jak to pogodzić?

Polski folklor cechuje się mnogością barw i wzorów. Wystarczy wspomnieć o łowickich wycinankach, które mienią się wszystkimi kolorami. Jest to niewątpliwie piękne i bardzo charakterystyczne, jednak obrusy, zasłony czy narzuty w takie wzory to rozwiązanie raczej dla odważnych. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić takie wzornictwo do swojego mieszkania i jednocześnie zachować nieco bardziej stonowane wnętrze, wtedy dobrym rozwiązaniem będą drobniejsze akcenty, jak pojedyncze serwetki na stół, kubki czy inna ceramika. Gustownymi dekoracjami nawiązującymi do tradycji i folkloru będą także wszelkie produkty rękodzielnicze – poszukajmy więc na lokalnych targach rękodzieła aniołków ręcznie robionych, malowanek na szkle czy wyszywanych makatek. Nie tylko w ten sposób uchronimy tradycje przed zanikiem, ale także wspomożemy lokalnych artystów i wytwórców.

A co jeśli nigdzie wokół nas nie odbywają się żadne targi z rękodziełem? Albo nie mieszkamy w regionie, z którego produkty nas interesują? Wtedy z pomocą przychodzi internet. Wśród tak niszowych dziedzin, jaką jest rękodzieło w sklepie online jest nawet skuteczniejszą formą sprzedaży, z pewnością więc znajdziemy na internetowych stronach dokładnie to, czego szukamy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*