Gdzie wstawić narożniki, a gdzie sofy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób urządzając swoje mieszkanie, ma problem z tym, gdzie powinno się wstawiać poszczególne meble. Oczywiście w internecie można znaleźć wiele inspiracji na ten temat, jednak dopasowanie wszystkiego zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Warto jednak zwracać uwagę również na to, czy dany mebel będzie funkcjonalny w konkretnym pomieszczeniu.

Salon – idealne miejsce dla narożnika

W przypadku sofy i narożnika, wszystko zależy oczywiście od naszych prywatnych upodobań. Narożnik może stać nawet w sypialni i być łóżkiem sypialnianym. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się on jednak mimo wszystko w salonie. To bowiem tam podejmujemy gości i zależy nam na tym, by mieć jak największą ilość miejsc siedzących. Dlatego takie narożniki idealnie tam pasuje. Szczególnie jeśli są duże i dodatkowo rozkładane. Wówczas można zaproponować nawet jakimś gościom zostanie na noc, a w pojemniku na pościel, zmieścić jeszcze inne rzeczy jak dodatkowe ręczniki.

Jeśli jednak chodzi o sofę, w tym przypadku sprawa wygląda zupełnie inaczej. Sofy czasem są wstawiane do salonów, jednak tych stosunkowo małych. Na sofie bowiem nie ma zbyt dużo miejsca, dlatego w dużym pomieszczeniu jest ona po prostu niefunkcjonalna. Najbardziej odpowiednim dla niej miejscem, jest zdecydowanie pokój gościnny. Sofa wówczas obowiązkowo powinna być rozkładana, by móc zapewnić miejsce gościom, którzy zechcą zostać na noc. Oczywiście umiejscowienie sofy i narożnika w domu, to kwestia indywidualna. Jednak to właśnie w tych docelowych miejscach te meble sprawdzają się najlepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*