Hospicjum – co to jest?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hospicjum to program medyczny, który zapewnia komfort i wsparcie dla osób z poważną chorobą. Opieka hospicyjna skupia się na jakości życia pacjentów i ich rodzin. Usługi hospicyjne są świadczone przez wyszkolonych specjalistów i wolontariuszy.

Co to jest hospicjum?

Opieka hospicyjna to podejście do opieki medycznej nad osobami nieuleczalnie chorymi lub cierpiącymi na przewlekłe, postępujące choroby (takie jak rak lub niewydolność serca). Hospicjum skupia się na komforcie i jakości życia, zamiast próbować leczyć chorobę.

Kto może korzystać z usług hospicyjnych?

Opieka hospicyjna jest dostępna dla każdego, u kogo zdiagnozowano chorobę śmiertelną, niezależnie od wieku i statusu ubezpieczenia. Usługi hospicyjne są również dostępne dla osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak rak, choroby serca, choroby płuc, niewydolność nerek lub choroba Alzheimera, które spełniają określone kryteria kwalifikacyjne. Wymagania kwalifikacyjne różnią się w zależności od polityki i procedur każdej agencji hospicyjnej.

Usługi hospicyjne

Usługi hospicyjne są dostępne w wielu miejscach: w domu, w domu opieki lub ośrodku rehabilitacyjnym, w domu opieki lub w szpitalu (dla pacjentów, którzy są zbyt chorzy, aby wrócić do domu). Pracownicy hospicjum są przeszkoleni do pracy z osobami znajdującymi się w każdym otoczeniu, które zbliżają się do końca życia.

Twój podatek 1% hospicjum wesprze jego działanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*