Jak bezpiecznie pracować ze zwyżkami i podnośnikami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami w ogólnopolskich mediach można usłyszeć informacje o wypadku na podnośnikach koszowych. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji, w jak należy bezpiecznie pracować ze zwyżkami i podnośnikami?

 

Oswojenie się z podnośnikiem koszowym

Przede wszystkim najpierw osoba zainteresowana powinna wykonać kilka wjazdów do góry, a następnie sprawdzić czy nie ma lęku wysokości. W momencie, gdy osoba sprawdzająca będzie w koszu na wysokości, powinna poruszać się po jego powierzchni, a następnie wykonać kilka kroków. Warto upewnić się czy jest nie tylko komfortowe, ale również w żaden sposób nie ogranicza danej osoby.

 

Sprawdzenie jak steruje się koszem

Warto wykonać kilka przejazdów koszem do miejsca, w którym będzie odbywała się praca. Osoba zainteresowana pracą ze zwyżkami i podnośnikami powinna sprawdzić, czy podczas wykonywania prac, nie będzie wykonywać niebezpiecznych manewrów. Trzeba również koniecznie pamiętać, że możliwe jest sterowanie koszem z dołu podnośnika. Osoby, które zdecydują się na sterowanie z pomocą operatora podnośnika koszowego, muszą upewnić się czy nie będzie to ich w żaden sposób ograniczało podczas wykonywania powierzonych im prac.

 

Zabezpieczenie się właściwą uprzężą

Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. należy koniecznie pamiętać, aby mieć właściwą uprząż przypiętą do atestowanego punktu kotwienia w koszu, zabezpieczy ona przed wypadnięciem z kosza. Osoby, które nie są w posiadaniu takiej uprzęży powinny zapytać się o tą kwestę firmy wynajmującej podnośniki koszowe, czy może jej użyczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*