Jak chronić głowę przed nagrzaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa ochrona głowy jest równie ważna zimą, jak i latem. Zarówno nadmierne wychłodzenie, jak i przegrzanie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. O ile przed zimnem możemy uchronić się stosunkowo łatwo, po prostu zakładając ciepłą czapkę lub kaptur kurtki, o tyle w lecie sytuacja nie jest już tak prosta. 

Ochrona przed słońcem 

Oprócz używania kremu z filtrem UV i bezpiecznych dla wzroku okularów przeciwsłonecznych w trakcie upałów musimy chronić się też przed przegrzaniem. Najskuteczniejszym sposobem ochrony jest po prostu zakrycie głowy. Czapka z daszkiem czy chustka nie będzie jednak pasować do lekkiej sukienki, czy casualowych  męskich stylizacji. Z pomocą przychodzi zapomniany już nieco, ale wracający powoli do łask kapelusz. Nie zależnie od tego, jak się ubieramy, z pewnością znajdziemy coś, co świetnie dopełni nasz wygląd. Lekkie, plażowe kapelusze słomkowe będą pasować do delikatnych sukienek i każdej nieformalnej sytuacji. Eleganckie kapelusze na wymiar oraz meloniki świetnie dopełnią stroje wizytowe. Kobiety mogą też pokusić się używanie eleganckich przeciwsłonecznych parasolek. 

Postępowanie podczas upałów

Oprócz środków bezpośredniej ochrony powinniśmy też unikać miejsc mocno nasłonecznionych i przystawać w cieniu w celu odpoczynku. Zakrywajmy głowę, ale jeśli tylko możemy, unikajmy też wychodzenia na otwarte przestrzenie w najgorętszych godzinach. Agresywne, letnie słońce może bardzo szybko doprowadzić do powstania oparzeń i niebezpiecznego dla zdrowia przegrzania. W konsekwencji tego drugiego możemy nabawić się nawet udaru słonecznego. Uważajmy na siebie i nie zapominajmy o prawidłowym nawodnieniu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*