Jak ciekawie zagospodarować przestrzeń w dużym domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie dużego domu to możliwość aranżacji wnętrza niczym z naszych najśmielszych marzeń. I wbrew pozorom – wyposażenie poszczególnych pomieszczeń, nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Jak u Carringtonów

Salony jak z amerykańskich seriali to dziś nie marzenie, a rzeczywistość. Duży metraż daje szansę na zaaranżowanie takich udogodnień jak na przykład ogrody zimowe. To doskonałe miejsce na spędzanie chłodnych wieczorów w otoczeniu przyrody. Świetnie sprawdzą się też w deszczowe dni. Przeszklony dach daje wrażenie otwartej przestrzeni, a deszcz uderzający o szyby na prawdę robi wrażenie.

Trzeba tylko zadbać o odpowiednie urządzenie takiego pomieszczenia. Duże, panoramiczne szyby to podstawa. Można też od razu zamontować rolety zewnętrzne, które ochronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem się latem.

Meble kupowane do takich pomieszczeń zazwyczaj są w stylu ogrodowym, ale bywa też, że wybierane są meble tapicerowane, nadające wnętrzu luksusowego charakteru. Ogród zimowy może też służyć jako miejsce do przechowywania roślin. W tym celu należy utrzymywać w nim stałą temperaturę odpowiednią dla konkretnych gatunków. Istnieją rośliny preferujące niższe temperatury.

Dla nich nie ma potrzeby jej dodatkowej regulacji, ponieważ świetnie radzą sobie nawet w zimowych miesiącach. Wtedy nasza mała oranżeria jest nagrzewana tylko przez słońce, dzięki czemu w zimowe dni panuje w niej temperatura około 15 stopni. W konstrukcji ogrodu często wykorzystuje się ścianki PCV. Najlepiej sprawdzą się one w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*