Jak czyścić materac?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest jedną z ważniejszych czynności człowieka. Nocą organizm regeneruje się, dotlenia, gromadzi energię na kolejny dzień. Dobry sen opóźni również procesy starzenia, przywróci skórze blask, wpłynie na pozytywne nastawienie do życia.

Matera a dobry sen

 

Najważniejsza sprawa to dobrej jakości materace. Powinny być właściwie wykonane i posiadać odpowiedni stopień miękkości. Doświadczeni oraz sprawdzeni producenci oferują najwyższej jakości towar z naturalnych materiałów, które są przyjazne nawet dla alergików. Wypełnienie powinno być wytrzymałe na odkształcenia, a poszycie miękkie i jednocześnie łatwe w czyszczeniu.

Dobry materac – jak o niego zadbać?

Każdy materac będzie służył przez lata jeśli właściciel o niego zadba. Po pierwsze nie zaleca się spać bezpośrednio na materacu, niezbędne jest prześcieradło, które jest konieczne również z powodów higienicznych. Trzeba pamiętać o tym, że regularnie warto wyprać pokrowiec lub odkurzyć go ze zgromadzonych nieczystości. Zabiegi te zaleca się wykonywać przynajmniej raz na trzy miesiące.

Plam można się pozbyć, stosując bezpieczne detergenty przeznaczone do tych celów. Środki te są na tyle łagodne, że bez problemu usuną zabrudzenia. Jednocześnie są bezpieczne w stosowaniu. Unikać należy skakania po materacu, siadania na krawędziach, co powoduje deformowanie powierzchni i skraca żywotność produktu. Transportując materac, trzeba zachować obecny kształt, nie zaginać go, nie składać i nie zwijać.

Tekst przygotowany we współpracy z Big Meble.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*