Jak dbać o elektrykę w skuterach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach gdy ulice miejskie są ogromnie zakorkowane posiadanie skutera jest ogromną zaletą. Dzięki niemu możemy bez problemu przebić się przez gąszcz miejskich dróg i korków. By pojazd zawsze był sprawny, powinniśmy dbać o jego stan techniczny. Sprawdzamy na jakie aspekty warto szczególnie zwrócić uwagę.

Serwis układu zapłonowego

Jedną z najczęstszych usterek są problemy z instalacją elektryczną. Zazwyczaj objawiają się one poprzez złe działanie zapłonu, przez co silnik jest słabszy i przerywa w losowych momentach. Może również zgasnąć, co podczas przebijania się przez korek bywa niebezpieczne. Inni użytkownicy drogi nie będą się z pewnością spodziewali pojazdu, który nagle zatrzyma się na środku drogi. Moduł zapłonowy skutera 2T musi być przede wszystkim chroniony przed wilgocią. Głównym powodem złego działania jest uszkodzenie uszczelnień, co po kilku latach użytkowania może się zdarzyć. Wtedy najlepszym wyjściem jest zamiana całego elementu na nowy, ze względu na jego niską cenę.

Wymiana świecy zapłonowej

By utrzymać dobrą pracę silnika należy też raz na jakiś czas wymienić świecę. W skuterach z silnikami o pojemności 50 centymetrów sześciennych zazwyczaj mamy tylko jedną, wybierzmy więc jakiś produkt dobre jakości, na przykład taki: https://www.czesci-moto.pl/p12985,swieca-irydowa-cr7hixx-cr7hix-do-chinskich-skuterow-4t-gy6-139qmb-motorowerow-4t-139fmb.html. Motor z pewnością odwdzięczy się nam równiejszą pracą, łatwiejszym odpalaniem, a także odrobinę większym momentem obrotowym i mocą. Przy tak niskich pojemnościach będzie to odczuwalna różnica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*