Jak działają pompy zanurzeniowe ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompa zanurzeniowa, zwana również zatapialną ma za zadanie wypompować wodę – brudną lub czystą – z wszelkich dostępnych miejsc na naszej działce, na których ona zalega. Toteż, jeżeli mamy problem z zalanym trawnikiem lub altanką czy też nasz staw, oczko wodne zgromadziło w sobie zbyt dużo wody i rozlało się na dalszą część naszej parceli – zakup pompy zanurzeniowej zdecydowanie pomoże nam w tej sytuacji.

Pamiętać trzeba, iż wraz z wzrastającą odległością od miejsca, w którym znajduje się pompa maleje jej wydajność i siła przepompowywania. Pompy wodne zanurzeniowe zasilane są prądem – są to niewielkiej wielkości oraz wagi urządzenia, co ułatwia ich transport czy przeniesienie z jednego krańca działki na drugi, jeśli miejsce z którego chcemy przepompować lub oczyścić wodę jest bardziej rozległe. Należy zaznaczyć, iż pompy te nie są odpowiednie do usuwania szamba, ale ich przeznaczenie może poradzić sobie z wodą brudną, to jest np. błotem. W zależności od wzrostu ceny możemy uzyskać takie dodatkowe możliwości, jak filtry wysokiej jakości które sprawią, iż oczyszczanie wody będzie możliwe także w wypadku zanieczyszczeń większych niż samo błoto. Jeżeli prowadzimy gospodarstwo rolne czy też nasza parcela zawiera zbiorniki wodne, posiadanie pompy może okaza się bardzo przydatne – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy opady deszczów często przekraczają normę krajową.

Jedną z renomowanych i doświadczonych marek zajmujących się sprzedażą pomp zanurzeniowych jest marka Grundfos. Jest to jeden ze światowych liderów w zakresie pomp oraz rozwoju ich technologii. Sprawdź przykładową ofertę: pompa Grundfos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*