Jak negocjować wyższe odszkodowanie w razie wypadku komunikacyjnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek komunikacyjny to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, z jaką możesz się spotkać. Nie tylko musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo swoich pasażerów i innych kierowców biorących udział w kraksie. Ponadto, musisz zastanowić się, jak ten wypadek wpłynie na Twoje finanse. Chociaż niektóre firmy ubezpieczeniowe pokryją wszystkie szkody, nie zawsze tak jest. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak negocjować wyższe odszkodowanie w przypadku wypadku drogowego, abyś mógł uzyskać to, na co zasługujesz po tak niefortunnym zdarzeniu.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci być przygotowanym do negocjacji:

Zrób zdjęcia i nagraj filmik

Jeśli to możliwe, zrób zdjęcia lub nagrania wideo z miejsca zdarzenia zaraz po tym, jak doszło do wypadku (jeśli jest to bezpieczne dla wszystkich zaangażowanych). W ten sposób nie będzie sporu co do tego, co się działo prowadząc do zdarzenia lub po jego zaistnieniu.

Wynajęcie rzeczoznawcy samochodowego

Po wypadku mogą Państwo zostać poproszeni przez firmę ubezpieczeniową o wynajęcie rzeczoznawcy samochodowego. Osoba ta oceni uszkodzenia obu pojazdów i określi, ile są one warte przed i po wypadku. Dobrego rzeczoznawcę samochodowego znajdziesz m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://euroexpert.szczecin.pl/odszkodowanie/.

Nie zdradzać szczegółów osobom nieupoważnionym

Nie należy omawiać szczegółów z nikim poza osobami upoważnionymi przez firmę ubezpieczeniową lub adwokata (jeśli dotyczy). Obejmuje to wszelkiego rodzaju sugestie lub porady od innych osób, które mogą być zaangażowane w podobne zdarzenia, a także przyjaciół i członków rodziny, którzy mogą nie być świadomi wszystkich szczegółów dotyczących sprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*