Jak pracować bezpiecznie za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami sytuacja finansowa zmusza nas do podjęcia pracy za granicą. Zagraniczna wakacyjna praca może być ciekawym pomysłem dla studentów, którzy mają okazję na poznanie nowej kultury, oswojenie się z językiem, a przy okazji zarobienia pieniędzy. Wyjazd taki wymaga pewnych przygotowań – należy dopełnić niezbędnych formalności, znaleźć odpowiednie zakwaterowanie, a przede wszystkim znaleźć dobrą, bezpieczną pracę. Przyjrzyjmy się, jak zadbać o to, by nasza praca za granicą była bezpieczna.

Wybór dobrego pośrednika

W czasie poszukiwań pracy bardzo ważne jest to, aby skorzystać z pomocy dobrego pośrednika lub agencji pracy tymczasowej, np. https://workafford.pl/. Warto zasięgnąć opinii różnych osób na temat danej instytucji, by uniknąć niemiłego rozczarowania. Należy pamiętać, że agencje nie mogą pobierać żadnych opłat od osób, które poszukują pracy, a jedyne opłaty, jakie należy uiścić to te związane z kosztami transportu, badań lekarskich oraz tłumaczeń. W umowie, którą mamy zamiar podpisać, powinny znajdować się wszystkie warunki zatrudnienia oraz adres i nazwa pracodawcy.

Niezbędne dokumenty

Przed wyjazdem na granicę powinniśmy zadbać o komplet dokumentów, takich jak: dowód tożsamości lub paszport, akt urodzenia oraz dokumenty dotyczące związku małżeńskiego. Dobrze jest się zabezpieczyć i przygotować kopię dokumentacji, które warto mieć na wypadek kradzieży.

Gdy wyjeżdżamy do kraju, w którym wymagane jest zezwolenie na pobyt, musimy dopełnić formalności, by się o nie postarać. Dotyczy to tych państw UE, w których obowiązują okresy przejściowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*