Jak przechowywać pieniądze i dokumenty, żeby uniknąć ich zgubienia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zgubienie jakiegoś ważnego dokumentu czy pewnej kwoty pieniędzy. Zazwyczaj wynika to z nieprawidłowego przechowywania dokumentów, a także pośpiechu. Można ograniczyć ryzyko zgubienia pieniędzy, kart czy dokumentów poprzez ich prawidłowe przechowywanie i noszenie. Warto sprawdzić, w jaki sposób można bezpiecznie przechowywać karty i dokumenty, bez ryzyka ich zgubienia.

Odpowiedni portfel

Większość z nas wkłada pieniądze czy inne drobne dokumenty do miejsca, które zapewnia pewien poziom bezpieczeństwa, czyli do portfela. Warto zwrócić uwagę na to, jaki portfel posiadamy. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na preferencje właściciela – jeśli ktoś przechowuje w portfelu monety, banknoty, karty bankomatowe czy bilety MPK to wymaga znacznie większego portfela niż osoby, które noszą przy sobie wyłącznie gotówkę. Dobrym rozwiązaniem są portfele posiadające wydzielone przegródki na karty, dzięki czemu można łatwo sięgnąć do tej, która akurat jest potrzebna, a później odłożyć ją na miejsce. Karty czy dokumenty się nie mieszają, dlatego też nie ma problemu z ich wypadaniem czy pośpiesznym poszukiwaniem, podczas których bardzo łatwo można coś zgubić. Istotne jest również miejsce wydzielone osobno dla banknotów i monet. Obecnie standardem są portfele posiadające zabezpieczenie RFID, dzięki któremu oszuści nie mogą wykorzystać danych z kart bankomatowych, które obecnie działają zbliżeniowo.

Etui na dokumenty

Oczywiście nie należy przesadzać z ilością dokumentów zgromadzonych w portfelu. Jeśli ich liczba byłaby zbyt duża to lepszym rozwiązaniem jest zakup osobnego etui, które posiada przeźroczyste kieszonki. Do każdej z nich można włożyć karty, legitymację czy dowód osobisty, które w razie kontroli nawet nie muszą być wyciągnięte z kieszeni. Takie etui nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można je nosić przy sobie. Może być alternatywą dla portfela, w którym miejsce na dokumenty i karty zazwyczaj jest ograniczone.

Saszetki na dokumenty

Niezwykle ważne jest nie tylko samo przechowywanie dokumentów, ale również to, gdzie portfel czy etui będzie się znajdować. Z kiszeni mogą łatwo wypaść, natomiast nie każdy lubi nosić torbę czy plecak. Alternatywą są saszetki, które nie zajmują wiele miejsca, a przy tym są bardzo wygodne w noszeniu, jak ze strony https://polskagalanteria.pl/Saszetki-Meskie-c72. Można je nosić na ramieniu czy w ręce wedle preferencji. Zmieszczą portfele, etui czy nawet niewielkiego rozmiaru dokumenty, a przy tym szereg dodatkowych drobiazgów takich jak choćby telefon komórkowy i ładowarka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*