Jak przygotować się do podróży kamperem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle modne stało się podróżowanie na wakacje kamperem. To nic innego jak specjalny samochód turystyczny gwarantujący miejsce do spania, przygotowywania posiłków i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Daje on użytkownikom przede wszystkim dużą wolność oraz niezależność w kwestii wyboru kierunku podróży i punktów postojowych. Każda profesjonalna wypożyczalnia kamperów dysponuje pojazdami zróżnicowanymi pod względem wielkości, wyposażenia czy ceny. 

Przegląd techniczny odgrywa ważną rolę

Pierwszym etapem przygotowań do podróży kamperem jest zawsze wizyta w wypożyczalni w celu wyboru pojazdu o konkretnym standardzie i wyglądzie. To również świetna okazja do przetestowania poszczególnych maszyn pod kątem przyjemności z jazdy. W dalszej kolejności należy wstępnie zaplanować trasę po Polsce bądź państwach ościennych. Wyjazd w dalsze rejony świata nie jest wskazany początkującym użytkownikom kampera z powodu braku wystarczającego doświadczenia. Najlepiej rozpocząć od wyznaczenia głównych, orientacyjnych punktów postojowych, a potem zająć się ustalaniem szczegółowych atrakcji.

Nie obejdzie się ponadto bez zapoznania się z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w danym kraju, a także wysokością wszelkich opłat drogowych. Oczywiście trzeba też dokonać ogólnego przeglądu technicznego maszyny, zwracając szczególną uwagę na sprawność układu hamulcowego, napędu oraz  poziomu szczelności instalacji gazowej i wodnej. Na koniec pozostaje jeszcze skompletowanie niezbędnego wyposażenia – mowa tutaj choćby o naczyniach do gotowania, sztućcach, niewielkim grillu gazowym, rozkładanym stoliku i parasolu chroniącym przed słońcem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*