Jak przygotować sypialnię na zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to wnętrze przeznaczone przede wszystkim do snu, relaksu oraz wyciszenia. Przed nadejściem zimy konieczne jest odpowiednie przygotowanie jej w taki sposób, aby w mroźne dni zapewnić sobie optymalny komfort termiczny. Głównym elementem gwarantującym osiągnięcie tego celu jest kołdra, która powinna być miła w dotyku i posiadać właściwe wypełnienie, odpowiadające za utrzymywanie ciepła oraz cyrkulację powietrza. Taki produkt kupimy w każdym stacjonarnym lub internetowym sklepie z pościelą. 

Wilgotność powietrza ma ogromne znaczenie

Naszym podstawowym zadaniem przed nadejściem mrozu jest wymiana letniej kołdry na zimową. Wbrew pozorom nie musi być ona ciężka, ponieważ na rynku są obecnie dostępne produkty wystarczająco ciepłe, a jednocześnie lekkie i nie zbijające się (pozbawione tradycyjnego pierza i puchu). Mowa tutaj o kołdrach wypełnionych syntetycznymi włóknami, które mają tę właściwość, że przekształcają ciepło emitowane przez ciało w energię podczerwieni, a następnie skutecznie odbijają ją w stronę ciała. Alternatywą są wyroby posiadające wypełnienie wełniane, choć trzeba mieć na uwadze, że są nieco cięższe i trudniejsze w przechowywaniu. Dodatkowe zalecane okrycie to koc akrylowy gruby.

Kolejnym elementem przygotowania sypialni na chłodne dni jest jej dokładne wywietrzenie w celu oczyszczenia powietrza ze szkodliwych bakterii oraz wirusów. Zaleca się otwarcie okna na oścież na co najmniej godzinę i nie podkręcanie w tym czasie ogrzewania. Oprócz tego wysoki komfort snu zimową porą zapewnimy sobie poprzez nawilżenie powietrza za pomocą elektrycznego nawilżacza, ewentualnie mokrych ręczników porozwieszanych na kaloryferach. W przeciwnym razie musimy się liczyć z wysuszoną śluzówką nosa czy gardła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*