Jak się przygować do prezentacji mutlimedialnej w pracy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prezentacja multimedialna to doskonały sposób na przedstawienie wyników pracy kierownictwu i współpracownikom. Podstawową kwestią jest oczywiście doskonała znajomość tematu – np. w zakresie marketingu czy zarządzania. Bez tego bowiem nasza prezentacja będzie nieskuteczna. Oprócz tego zadbajmy o wszelkie sprawy techniczne, polegające np. na wyposażeniu laptopa w żywotną baterię, która wytrzyma co najmniej kilka godzin. Taki produkt, idealnie dopasowany do marki naszego sprzętu, kupimy w tym sklepie internetowym: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Lenovo-272.html.

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik

Pierwszym krokiem w procesie przygotowania się do prezentacji jest rozpisanie na sucho całego jej planu, zawierającego tzw. słowa klucze (na kartce papieru, za pomocą ołówka lub długopisu). Pozwoli to znakomicie uporządkować myśli. Następnie należy przejść do wyboru odpowiedniego narzędzia, czyli programu do tworzenia prezentacji. Pamiętajmy o tym, że jej atrakcyjność nie będzie zależała od setek skomplikowanych animacji, ale przede wszystkim od przejrzystości i treści. Dlatego najlepszym narzędziem wydaje się tradycyjny Power Paint, ewentualnie Google Slides. Na tym etapie musimy też przygotować laptop (z wytrzymałą baterią) oraz projektor z ekranem. Istotnym elementem tego drugiego urządzenia jest zwłaszcza źródło światła – warto postawić na klasyczne lampy do projektorów, gdyż dają satysfakcjonujące efekty, a przy tym są tanie. Oto kolejne kluczowe etapy:

  1. Ustalenie własnego motywu prezentacji na podstawie inspiracji z internetu (kolorystyki i typografii). 
  2. Stworzenie przejrzystego układu treści.
  3. Złożenie prezentacji w całość.
  4. Dodanie elementów stałych – m.in. informacji o sobie, krótkiego planu wystąpienia, podziękowań i danych kontaktowych.
  5. Zapisanie efektów pracy w minimum dwóch formatach (najlepiej pdf. i ppt.), a także w trzech miejscach, czyli na dysku laptopa, nośniku pendrive i w chmurze. Robimy to dla zwiększenia bezpieczeństwa.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*