Jak urządzić pokój w stylu prowansalskim?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki różnorodności wyposażenia oferowanego w sklepach każde pomieszczenie można urządzić w niepowtarzalny sposób. Bez problemu można także dostosować warianty aranżacyjne do konkretnych oczekiwań i upodobań użytkowników. Szybko można zauważyć, że w nowoczesnych wnętrzach wykorzystywane są różne style wykonania projektów meblowych. Jednym z nich jest trend prowansalski, który również w polskich domach został entuzjastycznie odebrany. 

Warte uwagi inspiracje aranżacyjne

Pokój dzienny w stylu prowansalskim to aranżacja bardzo przytulna i nastrojowa. W takich wnętrzach nie tylko domownicy, ale także goście czują się doskonale. W takim otoczeniu można dostrzec piękne barwy pastelowe, tkaniny z florystycznymi wzorami oraz rozmaite ozdoby, które dodają całemu otoczeniu przyjemnego charakteru. Dekoracyjne akcenty widoczne są także w wykończeniu mebli. Biurko drewniane w prowansalskiej stylistyce wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także pięknymi zdobieniami na obrzeżach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też praktyczne komody np. https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/meble-drewniane/komody-meble-drewniane/. Oferowane są modele z samymi szufladami lub projekty uwzględniające wygodne wnęki z półkami. W prowansalskich projektach meblowych często wykorzystywane są różne odcienie bieli, ale nie brakuje też wyrazistych akcentów w innych wariantach kolorystycznych. Charakterystyczne dla takich form są również misternie wykonane okucia oraz efektowne i wygodne uchwyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*