Jak wybrać odpowiedni rodzaj zeszytu dla dziecka w wieku szkolnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zeszyty i notatniki są jednymi z podstawowych przyborów szkolnych każdego ucznia. Przydają się niemal na każdym przedmiocie – służą do zapisywania treści poznanych na lekcji oraz prac domowych. Są potrzebne na każdym etapie edukacji. W sklepach papierniczych możemy znaleźć różne rodzaje zeszytów – przyjrzyjmy się, jak wybrać te, które będą odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym.

W kratkę czy w linię?

Rodzaje zeszytów, które są potrzebne uczniom, zmieniają się wraz z przechodzeniem do kolejny klas. Dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą, idealnym rozwiązaniem są zeszyty w dwie linie, dzięki którym nauka pisania staje się łatwiejsza. W trakcie trwania edukacji wczesnoszkolnej wystarczy tylko kilka notatników – liczba ta wzrasta wraz w wiekiem dziecka. Kolejny etap edukacji związany jest również z większą ilością kartek w zeszycie.

Przed zakupem odpowiednich zeszytów, należy dowiedzieć się, ile przedmiotów będzie miało dziecko. Czasami wybór uzależniony jest od preferencji od nauczyciela, gdyż czasami życzą sobie, by dzieci pisały w zeszytach w kratkę lub w linie. Podczas kompletowania wyprawki warto kierować się ogólnie przyjętymi standardami – zazwyczaj zeszyty do lekcji języka polskiego są w linie, zaś do matematyki w kratkę.

W sklepach znajdziemy również duży wybór formatów – standardowe, pośrednie oraz w formacie A4. Dla dzieci ze szkół podstawowych najlepszym rozwiązaniem są te najmniejsze, chyba że nauczyciel zdecyduje inaczej. Ciekawym pomysłem mogą być kołozeszyty, z których korzystanie jest wygodne – przekładanie stron nie sprawia żadnych trudności i bez problemu można wyrwać dowolną kartkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*