Jak zaprojektować stronę internetową tak, żeby zwiększyła sprzedaż?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś każda firma potrzebuje własnej strony internetowej. Jednak nie każda witryna będzie tak samo dobrze sprzedawać. Musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że strona internetowa nie tylko przyciągnie, ale i zachęci odbiorców do zakupu. W jaki sposób to zrobić? Czy istnieją jakieś sztuczki, które zwiększą sprzedaż w witrynie?

Mniej, znaczy więcej

Obecny trend wyraźnie wskazuje na minimalizm w projektowaniu. Strony muszą być przejrzyste i czytelne dla użytkownika. Jednocześnie cała nawigacja musi być intuicyjna – nie ma więc miejsca na innowacje. Istotny jest za to dobór kolorystyki, który przyczynia się do wywołania w odbiorcy konkretnych skojarzeń. Ale to nie wszystko. Wpływ na zwiększenie sprzedaży na stronie ma również szybkość ładowania witryny oraz jej responsywność. Te dwa czynniki zwiększają pozycję strony w wyszukiwarce Google. Warto zadbać też o dodanie meta tagów oraz o strukturę nagłówków.

Klientów przyciągają pozytywne opinie o marce. Jeśli takie posiadasz, umieść je na swojej stronie internetowej. Dodaj prosty formularz zapisu, np. gdy prowadzisz działalność usługową lub informacje o aktualnych zniżkach i rabatach, gdy jesteś właścicielem sklepu internetowego. Do tego umieść w witrynie przyciski linkujące do Twoich profili w mediach społecznościowych oraz zachęcaj czytelników do udostępniania Twoich wpisów na blogu. Posiadanie dobrej strony www wymaga zatrudnienia specjalisty. Szeroką ofertę znajdziemy pod adresem: https://raczynska.com/. Dzięki temu jest pewność, że projekt zostanie wykonany z dbałością o detale i korzyści finansowe. W końcu strona internetowa to wizytówka firmowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*