Jakich kosmetyków używać do cery trądzikowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz skórę trądzikową, może być trudno znaleźć produkty, które są wystarczająco delikatne, aby nie podrażnić Twojej skóry, a jednocześnie skuteczne w usuwaniu wyprysków. Istnieją jednak pewne produkty, które przeznaczone są specjalnie do tego typu cery.

Produkty oczyszczające

Szukaj produktów, które zawierają kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Składniki te pomagają usunąć martwe komórki skóry i bakterie, które powodują powstawanie wyprysków. Powinnaś również unikać środków wysuszających, takich jak alkohol, a zamiast nich poszukać niepieniących się produktów oczyszczających, zawierających składniki takie jak kwas glikolowy i kwas mlekowy, które pomagają złuszczać powierzchnię skóry i zmniejszać nadmierną produkcję oleju.

Środki nawilżające

Krem nawilżający to jeden z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji tego typu cery. Pomaga on zapobiegać powstawaniu nowych wyprysków oraz poprawia ogólną kondycję Twojej cery. Szukaj kremów nawilżających z alfa-hydroksykwasami, takimi jak kwas glikolowy, mlekowy lub salicylowy, które pomagają złuszczać martwe komórki skóry w zatkanych porach. Więcej produktów nawilżających możesz poznać, odwiedzając stronę https://beardfactory.pl/, na której opisane zostały najlepsze maski w płachcie o działaniu nawilżającym i wiele innych.

Filtry przeciwsłoneczne

Ekspozycja na słońce może wywołać wypryski u osób ze skłonnością do trądziku. Z tego powodu codziennie przed wyjściem z domu powinnaś nakładać na twarz filtr, który będzie chronić Twoją cerę przed szkodliwym działaniem słońca. Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zapobiega tez starzeniu się Twojej skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*