Jakie elementy umieszcza się na przyczepach samochodowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyczepy to bardzo przydatne konstrukcje, które służą przede wszystkim do przewozu różnych rzeczy, takich jak choćby materiały budowlane (np. gruz, worki z cementem, deski), nieduże maszyny, meble (w trakcie przeprowadzki lub ze sklepu) czy produkty rolne (owoce i warzywa). Warto jednak podkreślić, że wszystkie przyczepy jednoosiowe samochodowe wymagają dokupienia stosownych akcesoriów, które zwiększają ich wartość użytkową lub wzmacniają poziom bezpieczeństwa.

Lampy, pasy i inne niezbędne akcesoria

W naszym kraju obowiązują przepisy, według których każda przyczepa samochodowa musi być wyposażona w odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenie ostrzegawcze w postaci trójkąta odblaskowego. Jeśli chodzi o ten pierwszy element, to konieczne jest zamontowanie tylnych lamp pozycyjnych oraz trójkątnych odblasków w kolorze czerwonym (na przodzie i tyle). W przypadku konstrukcji przekraczających 2,1 metra należy jeszcze zainstalować dodatkowe światła obrysowe (również z przodu i z tyłu).

Warto podkreślić, że lampy są najważniejszymi akcesoriami zewnętrznymi do przyczep, ponieważ wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze. Większość tego typu produktów można bez trudu kupić w stacjonarnych lub internetowych sklepach z oświetleniem lub sprzętem motoryzacyjnym, np. na https://carro.com.pl/kategoria/czesci-do-przyczep-samochodowych/.

Poza oświetleniem i elementami ostrzegawczymi na przyczepie warto również umieścić:
– bezprzewodowe kamery cofania – znacznie ułatwiające codzienną jazdę
– nakładki ochronne na lusterka – zabezpieczenie przez zabrudzeniami i uszkodzeniem mechanicznym
– pasy napinające albo specjalne gumy – do stabilizowania ciężkich przedmiotów, np. mebli lub maszyn
– uchwyt na koło zapasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*