Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokie temperatury coraz mocniej dają się nam wszystkim we znaki. Nic dziwnego, że każdy zaczyna rozglądać się za okularami przeciwsłonecznymi, które gwarantują (a przynajmniej powinny) ochronę przed promieniami słonecznymi. Co wziąć pod uwagę kupując tego typu produkty?

Przede wszystkim nie warto decydować się na okulary przeciwsłoneczne znalezione na rozmaitych bazarach, których aktualnie jest mnóstwo. Dlaczego? Pamiętajcie, że takie podróbki są gorsze, niż nawet brak posiadania jakichkolwiek okularów w okresie wysokich temperatur! Wszystko dlatego, że tego typu elementy nie posiadają odpowiedniego filtra, co sprawia, że tak naprawdę do oczu dostaje się jeszcze więcej szkodliwych promieni słonecznych. Najlepiej jest zdecydować się na profesjonalne elementy, które posiadają ochronę przed wszystkimi 3 zakresami promieniowania UV (UVA, UVB i UVC). Pamiętajcie, że stosowanie słabej jakości okularów przeciwsłonecznych (lub brak jakiejkolwiek ochrony) przyczynia się do powstawania takiej chorób jak zaćma, skrzydlik czy nawet czerniak.

W trakcie dokonywania zakupów warto również zwrócić uwagę na kolory soczewek. Pamiętajcie, że brązowy najlepiej radzi sobie ze światłem niebieskim, które powoduje najbardziej intensywne odczucie olśnienia. Barwy szara i szarozielona nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, co sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest prawidłowo ocenić odległość do konkretnego miejsca czy osoby. Tymczasem soczewki żółte i pomarańczowe poprawiają kontrast widzenia nawet w trakcie pochmurnych dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*