Jakie są podstawowe przedmioty potrzebne do wyjazdu na ryby?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa na ryby to świetny sposób na relaks i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jest to również świetna okazja do złowienia kilku ryb, które można ugotować i zjeść na obiad.

Chociaż możesz myśleć, że wszystko czego potrzebujesz to wędka i kołowrotek, w rzeczywistości istnieje kilka rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na wyprawę wędkarską.

Oto kilka podstawowych przedmiotów potrzebnych do udanej wyprawy wędkarskiej:

Wędka i kołowrotek

Będziesz potrzebował tych narzędzi, aby rzucić swoją linię w wodzie, tak aby wylądowała wystarczająco blisko ryby, abyś mógł ją złapać. Upewnij się, że wędka jest wystarczająco mocna dla rodzaju ryb, które chcesz złapać, więc wybierz mądrze, jeśli kupujesz sprzęt po raz pierwszy.

Przynęta

Niektóre rodzaje ryb są przyciągane przez pewne rodzaje przynęt bardziej niż inne, więc jeśli masz problemy z połowem czegokolwiek, spróbuj użyć różnych rodzajów przynęt, aż znajdziesz coś, co działa dobrze.

Wodery wędkarskie

Wodery pomagają chronić cię przed wodą i utrzymują twoje nogi chronione. Są one również dostępne w różnych kolorach, więc możesz wybrać taki, który pasuje do Twojego stylu. Niektóre wodery wędkarskie są wykonane tak, aby zakrywały całe ciało, podczas gdy inne zakrywają tylko nogi lub ręce. Niezależnie od rodzaju woderów, które kupisz, upewnij się, że są wygodne do noszenia i będą chronić Twoje stopy przed pasożytami przenoszonymi przez ryby.

Linka lub materiał przyponowy

Jeśli łowisz na muchę, będziesz potrzebował jakiegoś materiału używanego jako przypon lub linka pomiędzy haczykiem a właściwą linką używaną do rzucania do wody (zazwyczaj jest to żyłka). Materiał przyponowy jest zazwyczaj wykonany z nylonu lub fluorocarbonu i może pomóc w wyciągnięciu muchy tam, gdzie chcesz. Sama linka wykonana jest zazwyczaj z żyłki, która będzie wystarczająco mocna, aby udźwignąć ciężar ryby, którą próbujesz złowić, ale również wystarczająco elastyczna, aby nie złamać się przed zwinięciem połowu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*