Kiedy założyć muchę, a kiedy krawat?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To właśnie jest pytanie. Kiedy powinniśmy wybrać krawat, a kiedy bardziej stosowna okaże się mucha? Choć wracają do łask, to niestety wybór adekwatny do sytuacji może być niebywale trudny. 

Uniwersalny krawat 

Decydując się na taką ozdobę, prawie zawsze okazuje się on strzałem w dziesiątkę. Nieważne na jaką okazję, ważniejsze jest jego odpowiednie schludne założenie – powinien on sięgać do klamry paska spodni, być elegancko zawiązany i kontrastować kolorem do koszuli. Często jest on częścią dresscode’u wielkich korporacji i jest on bardzo mile widziany w trakcie oficjalnych, formalnych spotkań.

Na pewno jednak nie popełnimy błędu ubierając go na wesele lub pierwszą randkę z dziewczyną. Szafa każdego mężczyzny powinna zawierać wiele różnych krawatów, tak by wachlarz możliwości mieć jak największy. W przypadku nieformalnych spotkań czy imprez furorę może zrobić nawet krawat z ulubioną postacią z bajki.

Coraz modniejsza alternatywa

Trend wskazuje na coraz większą popularność muszek – zwłaszcza wśród młodszych panów. W internecie chociażby na eleganckipan.com.pl można znaleźć niezliczoną ilość much, które często wybierane są na mniej formalne spotkania. Zarówno ich rodzaje, jak i kolory potrafią zamieszać w głowie każdego. Jeżeli jednak wybieramy się na spotkaniu typu „black tie” lub „white tie” ta część garderoby jest koniecznością. Mucha jest też częstym wyborem Panów Młodych, chcących się wyróżnić na tle gości. 

Jeżeli nie chcemy popełnić faux pas, powinniśmy poszanować zasady ubioru dostosowane do okazji. Jednak niezależnie od sytuacji, najlepszą decyzją okazuję się ozdoba, w której najlepiej się czujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*