Koncentrator tlenu – na czym polega jego działanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncentratory tlenu to ważne urządzenia służące do dostarczania tlenu pacjentom, którzy nie są w stanie samodzielnie dobrze oddychać. Koncentrator tlenu to urządzenie, które usuwa powietrze z pomieszczenia lub obszaru i zastępuje je czystym tlenem o wyższym stężeniu niż powietrze otaczające pacjenta.

Jak to działa?

Koncentrator przepływu pulsacyjnego działa poprzez pobieranie powietrza z pomieszczenia i sprężanie go, co zmniejsza ilość tlenu w każdym oddechu. Sprężone powietrze jest następnie przepuszczane przez filtr membranowy, z którego usuwana jest większa ilość tlenu. Pozostałe powietrze jest następnie wpychane do inhalatora, który dostarcza tlen bezpośrednio do płuc. Urządzenia z przepływem pulsacyjnym mają zwykle żywotność około 2 lat, zanim trzeba je będzie wymienić.

Urządzenia z ciągłym przepływem wykorzystują metodę zwaną technologią membranową zamiast sprężarek do oddzielania cząsteczek tlenu od cząsteczek azotu w powietrzu, którym oddychasz. Prąd elektryczny o wysokim napięciu przechodzi przez roztwór elektrolitu wewnątrz komory z membranami po obu jej stronach. Powstałe pole elektryczne powoduje, że cząsteczki tlenu przechodzą przez jedną stronę, podczas gdy cząsteczki azotu przechodzą przez drugą stronę, pozostawiając tylko czysty tlen pod podwyższonym ciśnieniem, który może być dostarczony przez rurkę lub maskę bezpośrednio do płuc.

Koncentrator tlenu wynajem Warszawa to świetna opcja dla osób, które regularnie potrzebują tlenu, a nie mogą sobie pozwolić na jego zakup.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*