Kto jest zobowiązany do wprowadzenia terminala płatniczego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązek wprowadzenia terminali płatniczych ogranicza transakcje gotówkowe na przecz płatności bezgotówkowych. Terminal umożliwia zapłatę za produkt lub usługę przez przelew bankowy, blik, telefon czy kartę płatniczą. Do tego typu transakcji zalicza się również płatności on-line dokonywane w dowolnym miejscu na świecie. Wraz z rozwojem technologii coraz popularniejsze stało się wykorzystywanie alternatywnych metod płatności i rezygnowanie z popularnej dotychczas metody gotówkowej. W celu ułatwienia zakupów przez konsumentów i ograniczenie kosztów, rząd planuje wprowadzić ustawę upowszechniającą płatności bezgotówkowe.

Terminal płatniczy – dla kogo?

Do wprowadzenia terminala płatniczego zobowiązane są między innymi urzędy i instytucje publiczne, dotyczy to zarówno płatności za opłaty administracyjne, skarbowe czy podatki, a także należności w postępowaniu administracyjnym. Do stosowania tych terminali zobligowane mają być również wszelkie punkty handlowo-usługowe, czyli między innymi sklepy osiedlowe. Dzięki tej zmianie kupujący mają mieć możliwość skorzystania z jednej z form płatności bezgotówkowych, o których wspomniano wcześniej.

Obowiązek ten dotyczy również wszystkich przedsiębiorców posiadających kasę fiskalną. Wraz z postępującą na świecie sytuacją epidemiologiczną coraz popularniejsze stało się korzystanie z płatności bezgotówkowych i tym samym zakup odpowiedniego sprzętu pozwalającego na skorzystanie z tej formy zapłaty. Przedsiębiorcy decydujący się na zakup terminala mogą skorzystać z różnego rodzaju urządzeń. Dostępne produkty można znaleźć między innymi tutaj: https://www.kasyiprogramy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*