Kto używa lokalizatorów GPS?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technika i technologie satelitarnej lokalizacji umożliwiają lokalizację odbiornika GPS z dokładnością do kilku metrów. Urządzenia takie mogą być stosowane przy wielu okazjach. Aby były jeszcze bardziej wygodne w użytkowaniu, posiadają one własne zasilanie.

Lokalizacja przedmiotów i pojazdów

Częstą praktyką jest śledzenie samochodów przy pomocy technologii GPS. Rozwiązanie takie jest stosowane w wypożyczalniach pojazdów, aby szybko zlokalizować swoją własność. To zwiększa stopień ochrony przed kradzieżami. W autach montowane są lokalizatory GPS ze stałym zasilaniem, aby nie było możliwości ich wyłączenia, jeżeli dojdzie do wyładowania akumulatora samochodowego.

Utrudnia to również wykrycie i usunięcie takiego lokalizatora przez przestępców. W ten sposób również oznasamochodówcza się bagaż oraz ładunek podczas transportu na znaczne odległości. Spedytor lub podróżnik mogą szybko ustalić, gdzie są kontenery ze sprzętem i zaplanować odbiór na miejscu dostawy.

Lokalizatory GPS podczas obserwacji osób

Podobnie można użyć i montować miniaturowe lokalizatory GPS przy kontroli działań pracowników. W tym wypadku można łatwo za pomocą programów śledzących ustalić rozkład dnia pracy i aktywność pracownika. Lokalizatory w prosty sposób można zamontować w dowolnym miejscu. Z tych samych urządzeń korzystają biura detektywistyczne podczas swojej pracy operacyjnej. Świadczy to o dokładności oraz skuteczności pomiarów wykonywanych tą metodą. Nadajniki GPS mają swoje zasilanie, co ułatwia używanie ich przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*