Malownicze miejsca na narty we Włoszech

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powoli zbliża się sezon zimowy, a wraz z nim poszerza się oferta wyjazdów na narciarskie szaleństwo. Coraz więcej Polaków stawia na wyjazdy zagraniczne – spowodowane to jest nie tylko dużo lepszą ofertą zjazdów i gwarancją śniegu, ale i wcale nie droższymi kosztami. Bardzo często zapłacić możemy podobne pieniądze za tygodniowy pobyt we Włoszech, jak i tyle samo trwające wojaże w Zakopanem. Oczywiście, dużo droższe okażą się tutaj już Niemcy, Austria czy Szwajcaria, ale właśnie Włochy oraz Francja mogą być niezmiernie korzystną alternatywą dla polskich zjazdów.

Jaki region na narty we Włoszech?

Aktualnie to Włochy są faworytem pośród polskich zapaleńców narciarskich i snowboardowych jako najbardziej atrakcyjny punkt na zimowej mapie. Regionem, który jest wręcz okupowany przez naszą nację jest dolina Val di Sole. Powszechnie określana jako dolina słońca przyciąga do siebie gwarancją słonecznej pogody, dużą ilością białego puchu oraz rozbudowaną siecią wyciągów. Setki kilometrów tras i połączone ze sobą dane ośrodki narciarskie minimalizują czas stania w kolejkach, przez co dłużej cieszyć się możemy aktywnością na stoku. Możliwość wyjazdu w ten region znajdziecie na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy/val-di-sole.

Dalej, na terenie doliny Val di Sole najpopularniejszą miejscowością jest Marilleva – mała miejscowość, w której znaleźć możemy zarówno większe hotele, jak i skromne pensjonaty. Bliskość do gondolki oraz tras narciarskich oraz niskie ceny za wypoczynek w ośrodkach z wyżywieniem stanowią o niegasnącej popularności tego miejsca. Jednym minusem okazać się mogą ceny karnetów, które w sezonie zimowym przybierać mogą niezbyt atrakcyjne wysokości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*