Meblowanie pokoju dziecka – sposoby zapewnienia mu spokojnego snu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spokojny, bezpieczny sen jest szczególnie ważny dla rozwoju dziecka. To właśnie podczas snu maluch zapamiętuje wszystkie nowe informacje, które zdobył w ciągu dnia, odreagowuje też stres i nadmiar emocji, dlatego dziecięca sypialnia powinna być zaprojektowana tak, by zapewniała optymalne warunki do wypoczynku. Wygodne łóżko, rolety zasłaniające nadmiar światła za oknem i lampka, która doda otuchy przestraszonemu kilkulatkowi to tylko niektóre z rzeczy, o których trzeba pamiętać.

Pokój dziecka – jak urządzić wygodny kąt do spania?

Sypialnia dziecka powinna po zmierzchu być przyciemniona, by jasnym światłem nie zaburzać naturalnego cyklu dobowego organizmu. Jeśli mieszkamy w mieście, konieczne może być zasłonięcie okien, by światła latarni, billboardów, neonów i przejeżdżających samochodów nie wpadały do pokoju. Możemy oczywiście użyć zwykłych zasłonek, a w przypadku takich produktów jak żaluzje czy rolety dzień noc sklep internetowy jest najwygodniejszą metodą, bo umożliwia porównanie wymiarów od razu z oknami w pomieszczeniu, a przy okazji oferuje duży wybór w jednym miejscu.

Warto też pamiętać o tym, że małe dzieci często boją się zasypiać w całkowitych ciemnościach, więc przy łóżku możemy im postawić lampkę o delikatnym, ciepłym świetle, którą maluch będzie mógł sobie włączyć bez budzenia rodziców. A na problemy z zasypianiem pomocne będą zabawki emitujące tzw. biały szum, o działaniu uspokajającym i usypiającym. W takich warunkach nasze pociechy wypoczną i obudzą się rano pełne energii do zabawy i poznawania świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*