Medycyna estetyczna – jakie szkolenia warto odbyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu fizycznego. Jest to dziedzina rozwijająca się, co roku tysiące osób poddaje się różnego rodzaju zabiegom.

Ze względu na to, iż jest to ciągle rozwijająca się dziedzina, warto brać udział w różnych kursach i szkoleniach, dzięki którym będziesz na bieżąco z wszystkimi najnowszymi technikami.

Jakie kursy z zakresu medycyny estetycznej wybrać?

Micro needling

Metoda ta pozwala na tworzenie mikrourazów w warstwie skóry właściwej za pomocą igły (mikronakłucia). Dzięki temu stymuluje się produkcję kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry i redukcji zmarszczek czy blizn pozostałych po trądziku. Aby lepiej opanować tę technikę, warto skorzystać ze szkolenia: https://academy.mei.pl/tematy-szkolen/nici-liftingujace-mono-pdo/, na którym nie tylko poznasz teorię, ale również sprawdzisz zdobytą wiedzę w praktyce i przećwiczysz swoje umiejętności.

Zaawansowany kurs laserowy

Ten kurs daje Ci możliwość poznania nowych technik i zabiegów w terapii laserowej, w tym laserowej redukcji włosów, napinania skóry i redukcji zmarszczek. Kurs obejmuje również zaawansowane techniki usuwania tatuaży i wypełniaczy skórnych. Będzie on odpowiedni dla każdego, kto ukończył podstawowy kurs laserowy lub posiada pewne doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej, ale chciałby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*