Metody instalacji płytek dywanowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób rezygnuje z wykorzystania w swoich domach płytek dywanowych, bojąc się kosztów związanych z ich montażem. Wbrew obiegowej opinii ułożenie wykładziny w takiej formie jest jednak bardzo proste i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Zatem, jak dokładnie wygląda instalacja płytek dywanowych i za co eksperci cenią sobie to rozwiązanie podłogowe? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Płytki dywanowe – trwałość i prostota montażu

We wykładzinach w płytkach producenci stosują specjalne, wielowarstwowe podkłady. Sprawia to, iż mogą być one montowane metodą bezklejową (część ekspertów zaleca stosowanie płynu antypoślizgowego). Stanowi to ich ogromną zaletę. Po pierwsze bowiem znacznie redukuje czas, a tym samym również koszt montażu. Po drugie pozwala na to, aby płytki mogły być przez użytkownika w dowolnym momencie zdemontowane i wymienione na nowe – na przykład w przypadku zabrudzenia jednego z elementów. Co warte zaznaczenia, mitem jest również częste występowanie efektu strzępiących się łączeń. W rzeczywistości bowiem połączenia są nawet bardziej wytrzymałe niż w przypadku wykładzin rozwijanych z rolki.

Osobnym tematem jest cena płytek dywanowych. Wszystko oczywiście zależy od jakości zastosowanych materiałów, złożoności grafiki, długości włosia, czy też marży narzuconej przez sprzedawcę. Zważywszy jednak na dużą rozbieżność cenową, przed zakupem warto przeanalizować przynajmniej kilka ofert. Z jedną z nich można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://www.aximo.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*