Modne akcesoria dla psów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup lub adopcję psa, musimy się również liczyć z koniecznością zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria ułatwiające opiekę nad nim. Oczywiście podstawą jest wygodne legowisko oraz miska na karmę i wodę, ale w sklepach znajdziemy też szereg innych, mniej lub bardziej przydatnych gadżetów. Część z nich jest typowo użytkowa – mowa tutaj m.in. o kombinezonie dla psa na chłodne dni oraz obroży, część zaś służy wyłącznie do zabawy. Kupując wszelkie tego typu produkty, pamiętajmy zawsze o tym, że najważniejszy jest komfort naszego pupila i jego potrzeby.

Ubranka, dodatki spacerowe oraz gadżety rekreacyjne

 

W ostatnim czasie modne stały się zwłaszcza ubranka dla psów, które są przeznaczone nie tylko na miesiące jesienne i zimowe. W tej kategorii mieszczą się np. kombinezony, sweterki, kurtki przeciwdeszczowe oraz buciki – te ostatnie chronią psa przed odmrożeniem łap i szkodliwą solą. W trakcie spacerów przydadzą się również inne akcesoria, takie jak choćby obroża, smycz czy szelki, które zawsze warto wybierać po konsultacji ze sprzedawcą w stacjonarnym sklepie zoologicznym albo doradcą w sklepie internetowym.

Jeśli często wozimy pupila autem, to powinniśmy się koniecznie zaopatrzyć w dobrej klasy fotelik samochodowy dla psa, ponieważ urządzenie to ułatwia jego przewożenie, wpływając w znacznym stopniu na zwiększenie bezpieczeństwa. Odrębną grupę stanowią wszelkie gadżety atrakcyjnie wizualnie, które nie spełniają może funkcji praktycznych, ale są z pewnością ciekawym dodatkiem do psiego ekwipunku i często służą do zabawy. Mowa tutaj m.in. o lampkach LED-owych, ozdobnych osłonach na obrożę (np. neonowych), kolorowych piłeczkach lub piórkach. Ich dobór zależy w dużej mierze od naszych preferencji i potrzeb samego zwierzaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*