Nowoczesne urządzenia stosowane w ogrodnictwie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne ogrodnictwo jest coraz bardziej zautomatyzowane. Ludzie zawodowo zajmujący się uprawą roślin dostrzegają potrzebę podążania z duchem czasu. Dzięki innowacjom mogą pracować mniej, a jednocześnie powiększać swoje plony. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom ogrodników, oferując im coraz precyzyjniejsze urządzenia.

Przepływ powietrza w szklarni

Właścicielom szklarni zależy na wyrównaniu temperatury i poziomu wilgotności w całym obiekcie. Inwestują zatem w wentylatory. Modele powszechne w użyciu się jednak nie sprawdzą. W specyficznych szklarniowych warunkach najlepiej posłużą urządzenia o jasnej kolorystyce oraz niewielkich wymiarach. Nie zasłonią roślin, będą natomiast odbijać światło słoneczne. Z kolei regulatorem obrotów wentylatora ustawia się siłę strumienia powietrza, optymalną dla wzmocnienia roślin i ich ochrony przed drobnoustrojami.

Nawadnianie nigdy nie było takie proste

Do podstawowych obowiązków każdego ogrodnika należy podlewanie roślin. Kontrolery nawadniania oferowane na https://domowauprawa.pl/ pomagają utrzymać optymalny poziom nawodnienia. Dzięki nim zraszacze włączają się o określonych godzinach, nie trzeba uruchamiać ich ręcznie. Co więcej, w najnowszych modelach znajdują się czujniki monitorujące pogodę. Reagują na zmieniające się warunki atmosferyczne, dostosowując do nich częstotliwość oraz natężenie podlewania. Dodatkową zaletą jest tu możliwość sprecyzowania zapotrzebowania na wodę w różnych częściach ogrodu. I to bez wychodzenia z domu, ponieważ nowoczesne urządzenia działają także na odległość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*