O czym warto pamiętać podczas projektowania tarasu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki fundament powinien mieć taras?

Nie musi on być zbudowany na fundamencie, w takim przypadku należy mówić o podstawie, na której ma się opierać taras. Może to być płaskie, ubite podłoże lub platforma z cegieł lub wylanego betonu, na której można ułożyć promenadę. Fundamenty mogą być wykonane z wolnostojących bloków betonowych lub słupów murowanych, które mogą być po prostu wkopane w ziemię i zabetonowane.

Jak pielęgnować podłogę na tarasie?

Jeśli wybrana zostanie podłoga drewniana, należy podjąć środki zapobiegające gniciu (najlepszym rozwiązaniem jest roztwór konserwujący drewno), a impregnacja jest głównym czynnikiem utrzymującym podłogę na miejscu.

Jak wypełnić przestrzeń między słupkami?

Od tego zależy sposób postępowania z elementami nośnymi ramy i całej konstrukcji: otwory boczne mogą pozostać otwarte lub częściowo zakryte na górze i na dole. Za klasyczny system tarasowy można uznać system słupowo-ryglowy, który może być wkomponowany w konstrukcję domu i przylegać do niego.

Ta sama technika umożliwia połączenie tarasu i ganku pod jednym dachem bez instalowania dodatkowego fundamentu. Wydłużone korony drewnianego domu będą stanowić podstawę systemu belkowego konstrukcji tarasowej i zapewnią jedno sztywne połączenie.

Przesuwne drzwi tarasowe

Życie w prywatnym domu może być szczególnie wygodne, gdy dodasz do wnętrza przesuwne drzwi okienne, takie jak: https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/systemy-balkonowe/drzwi-psk-uchylno-przesuwne/. Jeżeli zadbasz o piękno otoczenia, Twój dom będzie zawsze wypełniony światłem i komfortem. Wbrew powszechnemu przekonaniu, warto zauważyć, że dzięki nowoczesnym innowacjom i wysokiej jakości materiałom, taki system drzwiowy będzie Ci służył przez długi czas, nie sprawiając żadnych kłopotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*