Pluskwy – gdzie ich szukać w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pluskwy to małe owady, które żywią się ludzką krwią. Zazwyczaj ukrywają się w pościeli, meblach i innych przedmiotach w ciągu dnia, a następnie wychodzą w nocy, aby gryźć i żywić się. Ugryzienia pluskiew mogą być swędzące i czasami krwawią.

Pluskwy często ukrywają się w miejscach, gdzie trudno je znaleźć. Sprawdź te miejsca w poszukiwaniu śladów pluskiew:

W i wokół łóżek 

Pluskwy często infekują materace i sprężyny pudełkowe. Możesz znaleźć je ukrywające się w tych miejscach w ciągu dnia lub po zmroku. Jeśli widzisz małe czerwone lub brązowe plamy na prześcieradłach lub poszewkach na poduszki, może to być znak aktywności pluskiew.

W pęknięciach i szczelinach 

Pluskwy lubią ukrywać się w pęknięciach i szczelinach ścian, podłóg, mebli, komód i innych przedmiotów wokół twojego domu. Jeśli widzisz jakiekolwiek pęknięcia lub dziury w ścianach lub stolarce, które są mniejsze niż dziesięciocentówka (około 1/4 cala), może to być znak, że pluskwy próbują dostać się do twojego mieszkania przez te szczeliny.

Pod luźnymi listwami przypodłogowymi 

Pluskwy lubią pozostawać ukryte pod listwami przypodłogowymi, deskami podłogowymi lub innymi częściami struktury Twojego domu, które łatwo podnieść lub usunąć.

Jeśli chcesz się ich pozbyć z mieszkania, to zwalczanie pluskiew Łódź, jest miastem, w którym znajdziesz odpowiednich specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*