Podstawowe akcesoria, w które warto się zaopatrzyć przed zakupem psa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli rozważasz adopcję psa, możesz być zaskoczony tym, jak kosztowne może być zdobycie odpowiednich akcesoriów dla Twojego nowego najlepszego przyjaciela.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele niedrogich sposobów na utrzymanie psa szczęśliwego i zdrowego – i mogą nawet być w stanie zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Oto kilka najbardziej przydatnych rzeczy, które należy zdobyć przed przyniesieniem do domu swojego nowego psiego towarzysza.

Obroża i smycz

Twój pies będzie potrzebował obu tych przedmiotów tak szybko, jak to możliwe, więc upewnij się, że masz je pod ręką przed przyniesieniem nowego psa do domu. Obroże są dostępne m.in. w sklepie https://i-zoologiczny.pl/smycze-dla-psa i występują one w różnych stylach, od podstawowych nylonowych lub skórzanych po wyszukane z charmsami lub spersonalizowanymi grawerami. Smycze są przeznaczone do różnych celów – są chowane smycze do chodzenia z dużymi psami, krótkie dla małych psów i wszystko pomiędzy.

Miski na jedzenie i wodę

Psy potrzebują jedzenia i wody tak samo jak ludzie, więc przed przywiezieniem do domu nowego zwierzaka upewnij się, że masz wystarczająco dużo misek do jedzenia i picia. Rodzaj miski na jedzenie zależy od wielkości psa – małe psy mogą używać płytkich plastikowych misek, podczas gdy większe mogą wymagać głębszych misek ceramicznych lub ze stali nierdzewnej z uchwytami.

Legowisko

Psy potrzebują miękkiego i wygodnego miejsca do spania w nocy. Wiele osób zakłada, że psy śpią na podłodze, ponieważ są brudnymi zwierzętami, ale to wcale nie jest prawda – psy po prostu nie lubią spać na twardych powierzchniach! Jeśli chcesz, aby Twój nowy szczeniak lub dorosły pies miał przygotowane miłe i przytulne miejsce do spania w nocy, sprawdź, czy kupisz mu takie legowisko, które będzie pasowało do ich rozmiaru i potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*