Przyczepa dla posiadacza łodzi – jaką wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyczepy do transportu łodzi są najważniejszym elementem żeglugi. Są środkiem, dzięki któremu można bezpiecznie, sprawnie i z łatwością dostarczyć łódź na wodę i z powrotem. Nie oznacza to, że wybór przyczepy do łodzi jest zawsze łatwy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów przyczep, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Która przyczepa do łodzi jest najlepsza?

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze przyczepy do łodzi, jest jej przeznaczenie. Czy planujesz zabrać ją na długie wycieczki drogowe? A może chcesz po prostu czegoś, co zabierze Cię z punktu A do punktu B? Jeśli planujesz zabrać swoją łódź na długie wycieczki z kilkoma przystankami po drodze, zakup przyczepy turystycznej może być dla Ciebie bardziej korzystny, ponieważ są one zbudowane mocniej niż inne typy przyczep.

Przyczepy do łodzi – rodzaje

Wybór przyczepy do łodzi będzie zależał od wielkości i wagi łodzi. Istnieją dwa główne typy przyczep do łodzi: przyczepy otwarte i przyczepy zamknięte.

Przyczepy otwarte

Przyczepy otwarte są wykonane z niewielką lub żadną osłoną przestrzeni ładunkowej, co czyni je idealnymi do przewozu mniejszych łodzi, które nie wymagają dużej ochrony przed żywiołami. Przyczepy otwarte mogą być holowane przez większość samochodów osobowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca za samochodem. Niektóre modele posiadają również bramy, które umożliwiają dostęp do przestrzeni ładunkowej z obu stron przyczepy. Jest to przydatne, gdy trzeba załadować lub rozładować przedmioty z obu stron przyczepy.

Przyczepy zamknięte

Przyczepy zamknięte mają własne osłony odporne na warunki atmosferyczne, chroniące przed deszczem, śniegiem i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. Przyczepy zamknięte występują zazwyczaj w jednym stylu: z płaską podłogą i rampami na każdym końcu, co umożliwia łatwy załadunek i rozładunek z obu stron przyczepy. Jednak istnieją również modele w stylu zamkniętej kabiny, które charakteryzują się solidnymi bokami, ale otwartą górą, która pozwala na łatwy dostęp do wszystkiego, co jest przewożone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*